Proje Fikirlerinizi Projelendirip, Destek Almanızı Sağlıyoruz

TEKNOPAZAR Destek Programının Amacı ve Gerekçesi


Açılımı Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama olan TEKNOPAZAR Hibe Destek Programının temel amacı teknolojik alanda faaliyetleri bulunan hemen her işletmenin artık ulusal değil, uluslararası alanda da iş ve rekabet güçlerini artmasıdır.

Teknolojik ürünlerin üretimine yönelim oluşması ve bu alanda yatırımlar yapılması için tetikleyici bir destek programıdır.

Ar-Ge ve İnovasyon projelerine verilen destekler yavaş yavaş sonuç vermeye başladı. Oluşan bu olumlu sonuçların artık ticarileştirilmesi şarttır. Ticarileşme alanında destek sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. İşte size TEKNOPAZAR…

                                                                                                                    

Hangi İşletmeler Destek Kapsamında?

Geçmişte devletin Ar-Ge İnovasyon alanında ki desteklerinden faydalanarak başarılı şekilde işletmelerini kurmuş ve bu kapsamda bir model veya ürün üretmiş işletmeler bu hibe destek programından yararlanmaktadır.

Aynı zamanda bu işletmelerde üretilen ürünü sözleşme kapsamında adına alan işletmeler de aynı şekilde yararlanabilir.

Teknolojik bir ürünün ya da prototipin haklarını TPE* kapsamında devralan veya direk sahibi olan işletmeler de yararlanacaktır.

Son olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen TÜR** Deneyim Belgesine sahip işletmelerinde yararlanabileceğini belirtelim.

 

Hibe Kredi Oranı Nedir?

Teknolojik ürünlerin tanıtımını ve pazarlanmasını mümkün hale getiren bu hibe kredi destek programının üst limiti 150.000 TL olmaktadır. Bu rakam, şartları uyan Kobilere hibe yani geri ödemesiz olarak verilecektir.

Yurt dışındaki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için 100.000 (yüz bin) TL,

Yurt içindeki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için ise 50.000 (elli bin) TL olmaktadır.

 

Destek Oranı Nedir?

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Hibe Programı kapsamında uygulanacak desteklerin oranı tüm bölgelerde %100 olacaktır.

 

Program Süresi

TEKNOPAZAR Destek Programı süresi tam 12 ay olacaktır.

 

*Türk Patent Enstitüsü
**Teknolojik Ürün