Proje Fikirlerinizi Projelendirip, Destek Almanızı Sağlıyoruz

2023 KOSGEB GİRİŞİMCİLİK ŞARTLARI, KOSGEB İLERİ GİRİŞİMCİLİK ŞARTLARI, KOSGEB MAKİNE TECHİZAT LİSTESİ ŞARTLARI
+

2023 KOSGEB GİRİŞİMCİLİK ŞARTLARI, KOSGEB İLERİ GİRİŞİMCİLİK ŞARTLARI, KOSGEB MAKİNE TECHİZAT LİSTESİ ŞARTLARI

KOBİ TANIMI DEĞİŞİYOR 2023 / 05
+

KOBİ TANIMI DEĞİŞİYOR 2023 / 05

KOSGEB DEN 100.000 TL 2 YIL ÖDEMESİZ DESTEK DETAYLARI 03.01.2021
+

KOSGEB DEN 100.000 TL 2 YIL ÖDEMESİZ DESTEK DETAYLARI 03.01.2021

MKİ HIZLI DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA UYGULANACAK FAİZSİZ VE TEMİNATSIZ GERİ ÖDEMELİ DESTEK: İmalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar-Ge sektörleri ile Covid-19 salgınının nispeten daha fazla etkilediği bazı hizmet ve ticaret sektörlerindeki MKİ’lere: - 1981 ve sonrası doğumlu, son 3 yılda 180 günden fazla çalışmamış üniversite veya mesleki ya da teknik lise mezunu en az bir yeni personelin “12 ay boyunca istihdam edilmesi taahhüdü”, - “Başvuru dönemi ilanından önceki 12 aylık ortalama istihdamın korunması” şartı ile; yeni istihdam edilecek personel başına 100 Bin TL geri ödemeli destek verilecektir. İşletme sahibi kadın ise veya işe alınan personel kadın ise, destek personel başına 10 Bin TL artırımlı olarak uygulanacaktır. Başvuru dönemi ilan tarihinden önceki ayda işletmede çalışmıyor olan personel “yeni” kabul edilecektir. Mikro işletmeler en fazla 2 personel, küçük işletmeler en fazla 5 personel için destek alabilecektir. Destekten yararlanabilecek MKİ’lerin sektör listesi www.kosgeb.gov.tr adresinde yayınlanmaktadır. Listeyi indirmek için TIKLAYINIZ. (PDF olarak indirmek için tıklayınız: NACE ikili kodlar , NACE altılı kodlar) Asgari prosedürle, süratli ve güvenli bir yöntemle destek verilmesi gerektiğinden, diğer KOSGEB destek programlarından farklı olarak kurul veya komite değerlendirme prosedürü olmayacaktır. Uygunluk kriterlerini karşılayan MKİ’ler, KOSGEB’in web tabanlı destek uygulama arayüzü olan KBS (E-devlet sistemi, Gelir İdaresi Başkanlığı, SGK, MERSİS – ESBİS ve diğer bazı veritabanlarıyla bağlantılı olan KOBİ Bilgi Sistemi) üzerinden başvuru yapabilecektir. Bütçe imkanları ölçüsünde başvuru sırasına göre geçici onay verilecek, yeni personeli istihdam eden MKİ’lerin ödeme talebi başvuru sırasına göre bütçenin yeterli olduğu sayıdaki işletmenin kesin onayı verilecektir. Destek ödemeleri, 6 ay + 6 ay şeklinde destek ödemesine esas iki taksit döneminin başında peşin olarak yapılacaktır. Ödeme öncesinde ve sonrasında, resmi kayıtlardan (GİB, SGK) işletmenin aktif olduğu, geçmiş dönem ortalama istihdamının muhafaza ediliyor olduğu ve yeni personelin istihdam edildiği kontrol edilecektir. 6 aylık ilk taksit dönemine ilişkin yükümlülük yerine getirilmemişse 3 ay ek süre verilecek, 3 ay ek süre içinde yükümlülük tamamlanmışsa ikinci 6 aylık dönem ödenecektir. Geçmiş dönem ortalama istihdam seviyelerini koruyarak yeni personel istihdam etme taahhütlerini yerine getirmiş olmak kaydı ile; MKİ’ler kullandıkları desteği 24 ay geri ödemesiz dönemi takiben 4’er aylık 6 taksitte faizsiz ve komisyonsuz olarak KOSGEB’e geri ödeyecektir. Taahhütleriyle ilgili yükümlülüklerini varsa verilen ek sürede de tamamlayamayan MKİ’lerden ise; verilen destek, ödeme tarihinden itibaren hesaplanacak yasal faizi ile tahsil edilecektir. Geri ödemeli destek için işletmelerden teminat alınmayacaktır Destek için ulaşabilirsiniz. 0532 445 82 92

Elektrik'te %15 e kadar indirim imkanı
+

Elektrik'te %15 e kadar indirim imkanı

Elektrik faturasının çok gelmesinden şikayetçi iseniz doğru yerdesiniz. İl farketmeksizin elektrik faturalarından şikayetçi olan üretim ve imalat sekötüründe faaliyet göstermekte olan firmalara %15 indirim sağlamaktayız. İndirim ve fiyatlandırma detayları firma bilgilerine göre değişiklik göstermektedir. İletişim kurarak bilgi veya hizmet alabilirsiniz.

Ücretlerin Vergilendirilmesinde Önemli Değişiklikler Getiren 7349 Sayılı Kanunun Etkileri
+

Ücretlerin Vergilendirilmesinde Önemli Değişiklikler Getiren 7349 Sayılı Kanunun Etkileri

25 Aralık 2021 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 7349 sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile ücret gelirlerinin vergilendirilmesinde önemli değişiklikler yapılmıştır. Düzenleme ile ücretlerin asgari ücrete tekabül eden kısmı gelir vergisinin ve damga vergisinin dışında bırakılmaktadır. Buna karşın Asgari Geçim İndirimi uygulaması tamamıyla kaldırılmaktadır. Bu düzenlemeler 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren yapılacak ücret ödemeleri için yürürlüğe girecektir.

e defter elektronik başvurusu websocket başvurusu adım adım
+

e defter elektronik başvurusu websocket başvurusu adım adım

türmob asistan ile java kurulumu yapın. java ayarlarına girip e defter başvuru sitesini güvenilir siteler e ekleyin java control panelde en ortadaki java sekmesine tıklayın. ve viev i seçelim. açılan pencerede runtime parametre sekmesinde -Xmx256m yazmalı eğer 2 satır varsa ikisine de yazın biri 64 biri 32 bit java kabul edip kaydedin.